W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych zaktualizowaliśmy Regulamin sklepu oraz Politykę Prywatności.
Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentami w zakładce Regulamin i Polityka Prywatności.

Gdzie stosuje się ceraty z klejem?

Ceraty z klejem najczęściej są stosowane na listwach zgrzewających w zgrzewarkach i pakowarkach. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba odizolowania folii od elementu grzejnego, oraz w miejscach gdzie potrzebne jest zastosowanie nieprzywieralnej, gładkiej i odpornej na temperaturę powierzchni.

Czym się różni cerata z klejem od ceraty bez kleju?

Sama cerata jest identyczna, wersja z klejem jest z jednej strony pokryta klejem silikonowym umożliwiającym zamocowania ceratki w dowolnym miejscu. Klej jest zabezpieczony żółtym papierem.

Co nam daje zastosowanie ceratki w urządzeniu?

Ceratki są pokryte teflonem – warstwą całkowicie nieprzywierającą i odporną na wysokie temperatury. W zgrzewarkach cerata teflonowa izoluje element zgrzewający (drut i taśmę oporową) od zgrzewanej folii. Zabezpiecza przez przyklejaniem i paleniem się folii.

W jakim zakresie temperatur pracują ceratki teflonowe?

Zakres pracy cerat teflonowych wynosi -70 do 280 st.C.

Czy ceratki teflonowe można nalepiać na nieregularne kształty?

Ze względu na swoją elastyczność ceratki bardzo łatwo dają się przyklejać do wszelkich nieregularnych kształtów. Można je naklejać na płaszczyzny ustawione względem siebie pod dowolnym kątem.

Czy zastosowanie grubszej ceraty sprawi, że będzie wystarczać mi ona na dłużej ??

Niekoniecznie, przy grubszej ceracie taśma albo drut może nie dogrzewać folii. Należy wtedy zwiększyć czas zgrzewania,. Grubsza cerata będzie miała taką samą trwałość co cieńsza.

Jakie cechy ma cerata antystatyczna, a jakie czarna ?

Ceratka antystatyczna jest materiałem na którym nie odkładają się ładunki elektryczne – powierzchnia ceratki nie elektryzuje się ponieważ zawiera dodatek grafitu

Ceratka czarna charakteryzuje się tymi samymi właściwościami co zwykłe ceratki teflonowe - ma tylko inny kolor.


Druty Oporowe - Ceratki Teflonowe

ul. Pułtuska 109A; 06-120 Winnica; Telefon: 22 486 32 06, 22 486 32 08