W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych zaktualizowaliśmy Regulamin sklepu oraz Politykę Prywatności.
Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentami w zakładce Regulamin i Polityka Prywatności.

Czy teflon w sprayu można stosować zamiast ceraty teflonowej?

Teflon w sprayu stosuje się go tylko tam gdzie nie ma możliwości zastosowania ceratki/taśmy teflonowej. Często wykorzystywany jest maszynach kloszowych – natryskuje się nim nóż odcinający (drut odcinający) w celu zabezpieczenia noża przed przywieraniem/oklejaniem folii podczas odcinania.

Czym się różni teflon suchy od mokrego?

Suchy teflon jest suchym środkiem PTFE, nie zostawia plam na powierzchniach, jest atyprzyczepny i zapewnia poślizg. Tworzy na powierzchni suchy film odporny na wodę oleje i smary. Nie zawiera silikonu, nie przyciąga kurzu, łatwy i wygodny w użyciu.

Mokry teflon ( smar teflonowy) stosowany jest jako środek smarny do długotrwałego zabezpieczania i smarowania ruchomych części. Stosowany jest do mechanizmów takich jak: zamki, zawieszki, sprzęgła, łańcuchy, cięgna, przekładnie, narzędzia precyzyjne itp. Czyści, smaruje i zabezpiecza powierzchnie przed utlenianiem, można stosować smar teflonowy w temperaturze -10 do 180 stopni Celcjusza.

Do czego można zastosować teflon w sprayu?

Suchy teflon stosowny jest wszędzie tam gdzie nie jest wskazane użycie środków silikonowych lub preparatów mokrych. Stosowany jest jako środek zmniejszający tarcie.

Mokry teflon (smar teflonowy) stosowany jest do mechanizmów takich jak: zamki, zawieszki, sprzęgła, łańcuchy, cięgna, przekładnie, narzędzia precyzyjne itp.

Po co stosować teflon w sprayu?

Suchy teflon stosowany jest jako środek zmniejszający tarcie pomiędzy mechanizmami. Tworzy na natryskiwanej powierzchni film odporny na wodę, oleje i smary.

Mokry teflon (smar teflonowy) stosuje się w celu zabezpieczenia mechanizmó. Środek ma bardzo dobre właściwości czyszące, smarujące jak również zabezpieczające powierzchnie przed utlenianiem, można stosować smar teflonowy w temperaturze -10 do 180 stopni Celcjusza.

Jak długo teflon w sprayu trzyma się na pryskanej powierzchni?

Teflon w sprayu tworzy na natryskiwanej powierzchni film – powłokę zabezpieczającą. W zależności od warunków pracy.


Druty Oporowe - Ceratki Teflonowe

ul. Pułtuska 109A; 06-120 Winnica; Telefon: 22 486 32 06, 22 486 32 08